Akciové produkty

Tričko s dvomi obrázkami
AKCIA -20%
6,90 €   5,52 €
Teplé šaty
ZĽAVA -30%
20,90 €   14,63 €

COVID 19

 
PROSÍM POZORNE SI PREČÍTAJTE VŠETKY INŠTRUKCIE

INŠTRUKCIE, NÁVOD NA POUŽITIE + VYSVETLENIE KN95

Tvárová polomaska KN95 zodpovedá Európskej triede ochrany FFP2 a Americkej N95 pričom norma KM95 je
o percento účinnejšia ako ostatné normy. Tvárové polomasky týchto tried odporúča svetová zdravotnícka organizácia WHO ako minimálny stupeň ochrany pred Covid-19. Polomaska účine zachytáva aerosóly, prachové a smogové častice, či peľ. Blokuje až 95% 0,3 mikrometrových častíc.

O normách sa dočítate na linku nižšie. Nájdete tam aj tabuľku parametrov, pričom si všimnite normu KN95.
https://multimedia.3m.com/mws/media/1791500O/comparison-ffp2-kn95-n95-filtering-facepiece-respirator-classes-tb.pdf

AKO POUŽIŤ POLOMASKU alebo ZDRAVOTNÍCKE RÚŠKO
Pred prvým použitím je potrebné ruky umyť mydlom a teplou vodou po dobu minimálne 30sekúnd. Ak potrebujete prvé použitie vykonať mimo prístupu vody, použite minimálne antibakeriálny gél na dezinfekciu rúk. Po umytí rúk priložte vrchnú časť k tvári a následne pritlačte na tvár jeho spodnú časť. Keď rúško dokonale priľne k vašej tvári, upravte elastické popruhy tak, aby ho udržiavali v bezpečnej polohe. Správne nasadená ochranná maska musí tesne doliehať k tvári a má zakrývať ústa, nos aj bradu. Muži by mali byť oholení, nakoľko brada môže spôsobiť netesnosti. Po založení masky si znovu ruky umyte. Pri snímaní masky sa dotýkajte iba popruhov, nie časti, ktorá filtrovala vzduch. Vyvarujte sa dotyku masky a pokiaľ je to možné dotýkajte sa pri jeho odstránení z tváre iba popruhov. Pri dotýkaní si totižto môžete masku kontaminovať. Po zložení masky si opätovne umyte ruky a tvár.

UPOZORNENIE: Respirátory s výdychovým ventilom či už FFP1, FFP2, FFP3 niesú vhodné pre ľudí, nakoľko neznižujú riziko šírenia pandémie. Respirátor ktorý má výdychový ventil chráni len jeho nositeľa, nie však jeho okolie pokiaľ nositeľ je nakazený vírusom. Cez výdychový ventil totiž pri rozprávaní, kašľaní a kýchaní vydychujeme do okolia malé čiastočky aerosolu, ktorý nepriaznivo pôsobí na zamedzenie šírenia vírusu.
Článok televízie k tomu:
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1993289_stat-zakaze-verejnosti-respiratory-chranit-maju-ludi-v-prvej-linii?fbclid=IwAR3AUDIYeA9Z3wSwgrjVWgPubuoU_wRfcy82KM5OPKhePBIAigdpyEXv3zI

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE KU KORONAVÍRUSU COVID-19

Najdôležitejšia zo všetkého je hygiena
Ani rúška a respirátory nepomôžu v boji s nákazou koronavírsom, ak nedodržiavate základné hygienické pravidlá. Zdôrazňuje to Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Ktoré to sú?

Umývajte si ruky často mydlom a vodou najmenej po dobu 20 sekúnd. Ak nie je k dispozícii voda a mydlo, použite prostriedky na báze alkoholu.
Nedotýkajte sa očí, nosa a úst neumytými rukami.
Vyhýbajte sa kontaktu so zjavne chorými ľuďmi.
Ak ste chorí, zostaňte doma.
Pri kašľaní a kýchaní na verejnosti si zakrývajte ústa pažou alebo rukávom, nie rukou (kvapôčky sa potom môžu preniesť ďalej). Používajte papierové vreckovky, použitú vreckovku vyhoďte do nádoby na to určenej.

Čistite a dezinfikujte často používané predmety. Dezinfekciu používajte, aj keď ste v kontakte s ľuďmi, ktorí trpia akútnymi respiračnými ťažkosťami.
Nezdržujte sa v miestach s vyšším počtom ľudí.
Zdravotníci by sa mali chrániť obzvlášť, pretože práve oni prichádzajú najviac do styku s pacientmi.

Linky na inforácie ohľadom vírusu, opatrenia, pomoc občanom:

https://www.korona.gov.sk/

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus

http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=250&Itemid=153
     TOPlist